Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
sobota, 30 września

Zajęcia z terapii integracji sensorycznej realizowane w ośrodku RÓWNO – WAGA w Tarnowskich Górach

Zajęcia z terapii SI oferowane w ośrodku RÓWNO – WAGA w Tarnowskich Górach oferowane są dla dzieci, jacy mają trudności w obrębie działania konkretnych zmysłów. Każdy rodzic, który zapisuje własne dziecko na terapia si Śląsk ma pewność, że jego podopieczny zostanie doskonale zadbany i będą zajmować się nim certyfikowani specjaliści.

Dużym atutem placówki pozostaje to, że każdy plan pomocy jest wyznaczony na indywidualnych regułach. Za pomocą ukierunkowanej zabawy pobudzone są zmysły dziecka, co usprawni jednocześnie motorykę małą i dużą a także koordynację wzrokowo – ruchową.

Celem tej terapii jest dostarczanie dziecku ustalonej ilości bodźców zmysłowych, co przełoży się na poprawę integracji bodźców docierających do malucha z otoczenia, jak i z jego ciała. Najpierw odbywa się diagnoza si Śląsk, mająca za zadanie dobierać dopasowane ćwiczenia dla konkretnego malucha.

Ćwiczenia odbywają się w sali do tego przygotowanej, w jakiej zastosowany jest specjalistyczny sprzęt: podwieszane platformy, huśtawki, hamaki, deskorolki, trampoliny, tunele, piłki gimnastyczne, równoważnie a także materiały o dowolnej fakturze, dedykowane do stymulacji dotykowej, wzrokowej, węchowej i smakowej.

Proponowana terapia si śląskie skierowana jest między innymi do dzieci: nadwrażliwych na dotyk, nielubiących zakładać strojów z metką, nielubiących zabaw w piasku, ciągle się potykających, z wybiórczością pokarmową, ciągle rozbudzonych, mających problemy z rysowaniem, mających trudności z napięciem mięśniowym, lękliwych oraz nad wyraz uwrażliwionych na głośne dźwięki. Diagnoza obejmie: testy południowokalifornijskie, obserwację kliniczną dziecka, obserwację swobodnego zachowania dziecka, konsultację z rodzicami. Ćwiczenia odbywają się w wyposażonym pokoju, a pedagodzy oraz fizjoterapeuci, posiadają stosowne dyplomy, potwierdzające ich kompetencje. Jest to polecany ośrodek na Śląsku.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz