Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
niedziela, 24 września

Zaburzenia lękowe u dzieci a wizytacja u psychologa

Własnością charakterystyczną zaburzeń lękowych jest to, że lęk nie jest warunkowany wystąpieniem żadnej wskazanej sytuacji. Do tej grupy zakłóceń zalicza się pomiędzy innymi: zaburzenia lękowe z napadami lęku, niejednokrotnie nazywane również lękiem panicznym. O ich istocie stanowi gwałtowne pojawienie się lęku bez jakichkolwiek przyczyn.

Jego nasilenie jest tak kolosalne, że odczuwający go człowiek rozpoczyna się panicznie obawiać – pomóc ma prawo terapia dziecięca gdańsk. Stąd też objaśnienie tych zaburzeń mianem leku panicznego. Związane z napadami strachu doznania emocjonalne są znacznie silniejsze od pokrewnych doznań w sytuacjach realnego zagrożenia. Napady strachu nie mają charakteru ciągłego, są w stanie niemniej jednak pojawić się nieraz w rozmaitych odstępach czasu. Trwają od paru do kilkudziesięciu minut.

Z reguły towarzyszą im: przyśpieszone bicie serca, uczucie bólu w klatce piersiowej, ból głowy bądź ucisk w skroniach, a także niejednokrotnie pojawia się pocenie się i uczucie duszenia się. Postać dotknięta tym zaburzeniem, ma wrażenie ze za sekundę nastąpi coś złego, umrze, bądź też ulegnie wypadkowi.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 komentarz

Dodaj komentarz