Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Trending

Warunki i szczegóły ofert pracy w opiece w Niemczech

Wyjazd do Niemiec w celach zarobkowych nie jest dla Polaków i Polek czymś nowym, jednak dla niektórych temat pracy w opiece w Niemczech może być jeszcze nieznany. Często się słyszy o atrakcyjnym wynagrodzeniu, ale jak naprawdę wyglądają warunki takiej pracy? I jak odnaleźć się w gąszczu ofert?

Warunki pracy w opiece w Niemczech

W porównaniu do innych zawodów opiekunka w Niemczech ma dość dogodne warunki. Nie musi martwić się o nocleg, bo kąt w mieszkaniu seniora powinna zapewnić jego rodzina. Zazwyczaj jest to osobny pokój lub nawet całe piętro. W większości przypadków nie musi też wydawać na jedzenie, bo w koszty zakupów dla seniora wliczana jest też żywność dla opiekunki.

Jeśli opiekunka nawiąże współpracę z doświadczoną agencją, taką jak np. Veritas, może liczyć na darmowy transport na miejsce zlecenia. Kierowca przyjeżdża pod wskazany adres mieszkania opiekunki i przewozi ją bezpośrednio do mieszkania seniora, który potrzebuje opieki.

Veritas dba o komfort pracy w opiece w Niemczech, nie tylko w kwestii transportu. Każda opiekunka ma przypisanego koordynatora, z którym może się skontaktować w dowolnym momencie. Rekruter podczas procesu zatrudniania wyjaśnia każdy etap rekrutacji, przeprowadza rozmowy, aby lepiej poznać opiekunkę i odpowiednio dobrać ofertę.

Szczegóły oferty pracy w opiece w Niemczech

Zanim na stronie Veritas opublikujemy ofertę, analizujemy szczegółowo ankietę, którą każda rodzina seniora musi wypełnić. Taki zabieg pozwala uniknąć opiekunce przykrych niespodzianek, gdy już przybędzie na miejsce zlecenia.

Nasze oferty pracy w opiece w Niemczech są tak skonstruowane, by zawierały jak najwięcej istotnych dla opiekunki informacji. Oczywiście jest podana miejscowość z kodem pocztowym, więc opiekunka może łatwo sprawdzić, czy mieszkanie podopiecznego znajduje się w mieście czy też na wsi. Jest też zamieszczona informacja o płci osoby potrzebującej opieki oraz o dręczących ją chorobach. Opiekunka więc w pełni świadomie dokonuje wyboru, czy chce wyjechać na dane zlecenie i wspierać konkretną osobę. Dla niektórych pań informacja o dolegliwościach seniora jest plusem, bo dzięki temu jeszcze przed wyjazdem chce się zaznajomić z chorobami, by móc jak najsprawniej opiekować się podopiecznym.

Data wyjazdu, wymagana znajomość języka, czy rodzina zezwala palić papierosy i czy trzeba wstawać w nocy, czy w mieszkaniu przebywa ktoś jeszcze – te szczegóły również są zawarte w ofertach pracy w opiece w Niemczech, bo zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo dla opiekunek są istotne. Dla niektórych pań wstawanie w nocy jest szczególną udręką, więc dzięki takiej informacji omija ofertę i oszczędza swój oraz innych czas.

I najważniejsze: wysokość wynagrodzenia. Wszystkie stawki podajemy wyłącznie w netto na miesiąc. Oczywiście im lepiej opiekunka włada językiem niemieckim, na tym lepsze zarobki może liczyć. Przeciętny przedział wynagrodzeń w naszych ofertach wynosi 1600-2000 euro.

Jeśli chcesz spróbować swoich sił w pracy w opiece w Niemczech, nie zwlekaj. Zgłoś się do nas telefonicznie lub przez formularz na stronie. Współpracuj z nami, zarabiaj i pomagaj innym!

Więcej informacji na ten temat przeczytasz na: praca w opiece Niemcy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *