Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
czwartek, 28 września

W jaki sposób zdobyć właściwą pracę?

Jeszcze nie tak dawno praca dyplomowa wyższej uczelni był poręczycielem znalezienia właściwej pracy. Niestety czasy się zmieniają oraz warunki także. Coraz więcej absolwentów wyższych studiów zasila szeregi ludzi bez pracy. Mało tego, w pewnych momentach doskonali fachowcy, z olbrzymim rutyną zdobytym za granicą również mają trudności ze znalezieniem pracy – by to zmienić, wpadnij na ogłoszenia o pracę. Osoby wracające zza granicy, w jakim miejscu zajmowały eksponowane stanowiska, w szeregu przypadków nadzwyczaj odpowiedzialne, mają istotne komplikacje ze znalezieniem pracy w kraju. Ze zdziwieniem słyszą od ewentualnych pracodawców, że mają nazbyt wygórowane wymagania. Jak sami przyznają problem tkwi w braku znajomości oraz tak oznaczanych pleców.

Statystyki są bolesne. Praca po studiach już nie jest taka oczywista. W 1997 roku bezrobotni z lepszym wykształceniem stanowili 1,4 procent, a w roku 2010 jest to już 10,5 procent. Wolno się zastanawiać co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Eksperci sugerują, iż ludzi kończących wyższe studia jest coraz więcej, tudzież jakość wykształcenia drastycznie się obniżyła – zwłaszcza na niektórych uczelniach prywatnych. Rynek jest przesycony humanistami i specjalistami od marketingu oraz zarządzania. Inżynierów, jakich rzeczywiście brakuje, jest niewielu. Na swojej drodze możemy spotkać różnych szefów lub menadżerów.

Co niektórych nie interesuje to co robisz po pracy, jaka jest twoja sprawa rodzinna czy też orientacja. Znaczące są wyniki w pracy. Jeżeli te są dostateczne po wyjściu z firmy przestajesz istnieć dla takiego szefa przedsiębiorstwa. Jednak zdarzają się okazy, które pragną tobą zawładnąć. Nie istotne, że praca to dla ciebie priorytet, że zamieniasz się w przysłowiowego cyborga po przekroczeniu progów firmy, że twoje wyniki są więcej aniżeli przeciętne.

Dla takiego niedojrzałego emocjonalnie dyrektora ważne jest to, kim jesteś po pracy. I w następstwie tego jeżeli podejrzewasz, iż w twoim otoczeniu jest taki przełożony zapomnij o odsłanianiu prawdziwego ja w firmie. Nie przyznaj się, iż jesteś szczęśliwym rodzicem więcej niż jednego potomka. Duża rodzina to wystarczający powód dla twojego właściciela dużego zakładu pracy abyś musiał dorabiać na boku u rywalizacji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 komentarz

Dodaj komentarz