Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
poniedziałek, 25 września

W jaki sposób dbać o ogród?

Planując ogród, należałoby na samym początku rozdzielić go na trzy bazowe części. Część sztandarową, wypoczynkową i gospodarczą. Jakakolwiek z tych części nie powinna zachodzić na drugą i powinny być stosownie oddzielone. Część sztandarowa, tak nazwany przedogródek to przestrzeń znajdującą się przed domem. W tym regionie można sadzić roślinki, jakie najdłużej będą pełniły funkcję dekoracyjną.

Muszą być to kwiaty i krzewy o długim czasie kwitnienia, lub też późnym wchodzeniu w stan uśpienia. Dróżki muszą pozwolić użytkownikom na prędkie oraz bezproblemowe dojście do bramki lub hangaru. Druga część, jest częścią wypoczynkową. Jak sama nazwa podkreśla ma być przeznaczona na wypoczynek – znacznie więcej na wycinka drzew piaseczno. Łączy się to z tym, iż ma znajdywać się za budowlą. W tej części ogrodu powinny znajdywać się takie szczegóły małej architektury jak: tarasy, altanki, grill czy znaczny trawnik umożliwiający gry i zabawy dla najmłodszych.

Część trzecia oraz najważniejsze to część gospodarcza. Jest to strefa, jaka powinna znajdywać się na uboczu opisującej nas działki, ze względu na znajdujące się tutaj obiekty. Głównie ta część przeznaczona jest na zlokalizowanie takich elementów jak: śmietniki lub kompostowniki.

W tej części także wolno umieścić domek gospodarczy, w którym będziemy chować wszystkie wymagane nam narzędzia do pielęgnacji naszego ogrodu. Koszenie może się odbywać w momencie, kiedy trawniki są suche. Jest to spowodowane lepszym wykonaniem koszenia oraz faktem, że trawa wtenczas o wiele lepiej znosi koszenie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz