Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Trending

Upadłość konsumencka – czy będzie to sposób na wyjście z długów

Z najróżniejszych kredytów i pożyczek miało okazję skorzystać mnóstwo naszych mieszkańców. Lecz z rozmaitych powodów czasem przestają one takie pożyczki spłacać, co doprowadza do sporych komplikacji w ich codziennym życiu. Zwłaszcza w przypadku parabanków i instytucji finansowych dług w szybkim tempie zaczyna rosnąć do dużych kwot, zaczynają się też czynności egzekucyjne i komornicze.

Jeśli taka sytuacja utrzymywać się będzie przez parę miesięcy i taka osoba nie ma możliwości spłacania swoich zobowiązań, to może wnioskować o upadłość konsumencką. Możliwość taka pojawiła się w naszym kraju w 2009 roku, co wielu osobom dało szansę na to, żeby wrócić do normalnego życia. Aby była możliwość skorzystania z takiego rozwiązania, to w pierwszej kolejności należy być fizyczną osobą bez posiadania własnej firmy. Dodatkowo przepisy określają, że okres niespłacania swoich zobowiązań powinien wynosić przynajmniej trzy miesiące, i wtedy można myśleć o wypełnieniu wniosku.

Wniosek taki należy złożyć do sądu rejonowego, który dokładnie sprawdza całą sytuację dłużnika i decyduje, co zrobić z tym dalej. W części przypadków wniosek nie zostanie zaakceptowany, ale w części dłużnik dostanie szansę na zredukowanie lub nawet całkowite umorzenie posiadanych długów. Duże znaczenie będzie tu też miała przyczyna wystąpienia problemów, jeżeli przyczyniło się do niej niedbalstwo lub celowe działanie, to wówczas decyzja będzie negatywna. Sporo na ten temat znaleźć można w sieci, wystarczy w oknie wyszukiwarki wpisać hasło ile kosztuje upadłość konsumencka i przeglądnąć otrzymane wyniki.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *