piątek, 3 lutego

Prace remontowe – sprawdź czego potrzebujesz

Tokarka to machina wykorzystywana do mechanicznej obróbki jakichkolwiek rzeczy. Tokarki cnc przeznaczone są do obróbki ubytkowej liczącej na ścinaniu pojedynczych części jakiegoś przedmiotu – sprawdź Toczenie CNC. W ten sposób uzyskiwane są tak nazywane wióry.

Kształt części roboczej tego urządzenia jest zaostrzony. Mają one kształt zbliżony do walców czy też stożków. Podstawowym przyrządem jest wiertło lub też nóż tokarski czyli narzędzie jednoostrzowe używane w rozmaitego typu tokarkach. Obróbka taka oznaczana jest toczeniem.

Jest to edytowanie brył zewnętrzne i wewnętrzne. Jest to inaugurowanie danego przedmiotu w ruch kołowy lub także obrotowy. Tokarki dzielą się na m.in. kłowe a później na kopiarki, ciężkie, precyzyjne, wielonożowe oraz uniwersalne. Dodatkowym typem tokarek są uchwytowe, karuzelowe, tarczowe, półautomaty tokarskie, rewolwerowe, automaty tokarskie wielowrzecionowe oraz jednowrzecionowe, zataczarki innymi słowy służą do zataczania ostrzy przyrządów o wielu ostrzach, zegarmistrzowskie i branżowe nazywane również jako odpowiednie.

Dodaj komentarz