Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
sobota, 30 września

Odżywki do rzęs – atak na zdrowie oczu?

Odżywki do rzęs – atak na zdrowie oczu?

Lek o zawartości bimatoprostu 0,3 mg na ml został dopuszczony na rynek amerykański w grudniu 2008 roku pod nazwą Latisse. Ponieważ jest dostępny tylko na receptę, liczba Amerykanek, u których zdiagnozowano hipotrychozę, zaburzenie wzrostu rzęs, ogromnie wzrosła.Producent farmaceutyczny Allergan wcześniej przekształcił Botox z leku na nadmierną potliwość (nadmierną potliwość) w dobrze sprzedający się produkt kosmetyczny.

Stosowanie kropli do oczu i serum. Przed zastosowaniem kropli do oczu należy zdjąć soczewki kontaktowe i nie zakładać ich ponownie przez co najmniej 15 minut. Ma to na celu przede wszystkim zapobieganie przebarwieniom miękkich soczewek kontaktowych. Jedną kroplę nakłada się na dolny worek spojówkowy raz dziennie wieczorem. Częstsze stosowanie zmniejszyłoby skuteczność, czyli nawet zmniejszyłoby obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego.

Jeśli przepisano inne krople do oczu, należy zachować pięciominutową przerwę międzyaplikacjami. [3] Odżywki do rzęs są używane jak eyeliner. W tym celu serum nakłada się raz dziennie małym pędzelkiem u nasady rzęs na górnej krawędzi powieki. Ważne jest, aby dobrze wytrzeć szczoteczkę z butelki, aby na rzęsy nie dostała się zbyt duża ilość płynu. Najlepszy czas na zwilżenie to wieczór po oczyszczeniu twarzy. Czas ekspozycji wynosi od dwóch do dziesięciu minut.

„Latisse” i „Lumigan” nie tylko sprawiają, że rzęsy kiełkują – ich skutki uboczne

Głównym składnikiem bimatoprostu jest analog prostaglandyny, który jest stosowany w celu zwiększenia naczyniówkowo-twardówkowego odpływu cieczy wodnistej. Zwiększając niekonwencjonalny odpływ, obniża się ciśnienie wewnątrzgałkowe u pacjentów z nadciśnieniem ocznym lub jaskrą otwartego kąta.

Bardzo częstym skutkiem ubocznym stosowanym przez przemysł kosmetyczny jest pogrubienie, wydłużenie i zwiększona pigmentacja rzęs, co prawdopodobnie wynika z wydłużenia fazy wzrostu włosa. Inne działania niepożądane związane z okiem to:

 1. Bardzo często — dotyczy jednej lub więcej niż jednej osoby na dziesięć
 2. przekrwienie spojówek, zaczerwienienie oka (do trzech na dziesięć osób)
 3. Często – dotyka od 1 do 9 osób na 10
 4. punktowe zapalenie rogówki

 5. nadżerki rogówki
 6. swędzenie oczu
 7. Podrażnienie oka, pieczenie, łzawienie, suchość i ból oka
 8. ł głowy
 9. Rumień powiek (czerwone, opuchnięte i/lub swędzące powieki)
 10. świąd powiek (wysypka na powiekach) n ciemnienie skóry wokół oka
 11. Wzrost włosów wokół oczu
 12. Alergiczne zapalenie spojówek

 13. Zapalenie powiek (zapalenie powiek)

 14. pogorszenie ostrości wzroku
 15. Światłowstręt (fobia światła)

 16. Zaburzenia widzenia / niewyraźne widzenie

Niezbyt często – dotyka od 1 do 9 osób na 1000

 1. obrzęk powierzchni oka
 2. Maderoza (utrata rzęs i brwi bocznych)
 3. Sucha skóra

 4. Zaskorupienie na brzegu powieki

 5. obrzęk spojówek
 6. obrzęk powiek
 7. Swędzący
 8. Astenopia

 9. krwotok siatkówkowy

 10. Zapalenie błony naczyniowej oka (zapalenie naczyniówki) n Obrzęk plamki
 11. tęczówki (zapalenie tęczówki)
 12. kurcz powiek (skurcz powiek) n cofanie powieki

 13. ciemnienie tęczówki

Szczególnie ważne jest, aby pamiętać, że zmiana koloru oczu jest nieodwracalna. Może być również dość zauważalne, zwłaszcza przy niebieskich lub zielonych oczach. [8] Firma Allergan wymienia wszystkie skutki uboczne, przeciwwskazania i środki ostrożności w podsumowaniu charakterystyki produktu.Inny dobrze znany lek na jaskrę, Xalatan, zawiera substancję czynną latanoprost. Pochodzi również z grupy analogów prostaglandyn, o podobnym sposobie działania i takich samych skutkach ubocznych jak substancja czynna bimatoprost. https://jaw.pl/2022/02/kiedy-odzywka-do-rzes-sprawdza-sie-najlepiej/

BAC może powodować suchość oka

W obu preparatach do konserwacji stosuje się chlorek benzalkoniowy (BAC). BAC to czwartorzędowy związek amoniowy, który w przeszłości był również stosowany w pielęgnacji soczewek kontaktowych. Gromadzi się głównie na soczewkach kontaktowych o ujemnej powierzchni, dlatego nie należy nosić miękkich soczewek, jeśli stosuje się krople do oczu zawierające BAC.

BAC może powodować alergie, zmniejszać stabilność filmu łzowego i powodować suchość oczu. Przy długotrwałym użytkowaniu rogówka może również zostać zaatakowana, a częstym skutkiem są plamki. Aktywne składniki mogą szybciej i głębiej wnikać w rogówkę, jeśli do konserwacji stosuje się BAC, co może również zwiększać skutki uboczne. [9, 10]

W tym pochodne prostaglandyny w imię piękna

W Niemczech leki na jaskrę zazwyczaj wymagają recepty. Jednak niektóre pochodne bimatoprostu, czyli jego pochodne, są dopuszczone do produktów kosmetycznych i znajdują się w prawie każdej odżywce do rzęs. Wydłużenie fazy wzrostu włosów jest uważane za prawdopodobne ze względu na związek z bimatoprostem

 

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 komentarz

Dodaj komentarz