piątek, 3 lutego

Nim zainicjujesz budowę – sprawdź, co jest istotne

Ocieplanie budynku powinno się rozpoczynać od podstawy, czyli inaczej rzecz ujmując od fundamentów. To właśnie dzięki stosowaniu specjalistycznych półproduktów ogrzewających fundamenty wolno w zdecydowanym stopniu polepszyć ich stabilność. Poza tym takie warstwy izolacyjne występujące pod postacią umyślnie do tego celu przystosowanego styropianu, są niejako pierwszą barierą osłonową, jaka jak nie spojrzeć w zdecydowanym stopniu chroni przestrzeń czy to ścian fundamentowych czy też piwnicznych przed wpływaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak chociażby nadmierna wilgotność.

Styropian na fundament przeważnie występuje pod dwojakimi postaciami – obudowa berlińska. W wypadku wspomnianych już poprzednio ścian fundamentowych i piwnicznych zazwyczaj stosuje się styropian charakteryzujący się względnie niewielką gęstością. Sytuacja przedstawia się nieco inaczej, kiedy w grę wchodzi zabezpieczenie dobrej warstwy zabezpieczającej fundamenty przed działaniem wody. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie zdecydowanie twardszego styropianu.

Warto w tym momencie nadmienić także o innym materiale, innymi słowy wełnie szklanej, która w swej charakterystyce jest wybitnie podobna do płyt wełny mineralnej. Przy ocieplaniu pomieszczeń znajdujących się lub ewentualnie całościowo lub ewentualnie w większej części pod ziemią służy styropian na fundament. Po samej nazwie styropianu wolno wywnioskować, że oprócz ocieplania ścian piwnicznych znajduje on też zastosowanie przy tworzeniu bariery izolacyjnej w obrębie fundamentów.

1 Comment

Dodaj komentarz