Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
niedziela, 24 września

Karma dla psa – jak skutecznie skonstruować psu odpowiednie warunki?

Kiedy w stworzonym przez nas domu mieszkają jednocześnie pies oraz małe dziecko, w owym czasie musimy pamiętać, że to nie tylko pies stanowi zagrożenie dla stworzonego przez nas najmłodszego członka rodziny, jednakowoż również może pojawić się odwrotna relacja.

Z tego również względu dziecko musi nauczyć się relacji przebywania w jednym domu z psem, po to, by była to sytuacja w pełni tolerancyjna. Pies to nie tylko karmienie, choć i to jest ważne – więcej na karma dla psa premium. To gigantyczny obowiązek socjalizacyjny. Drobne dzieci miewają od czasu do czasu nawyk dręczenia psa, zanadto długiej zabawy z nim, zaś reakcją czworonoga jest ucieczka. W takiej sytuacji warto, w związku z tym zafundować psu miejsce, w jakim może schronić się przed dzieckiem. W takim miejscu pies będzie czuł się pewnie przed zakusami dziecka. Zdarza się również w szeregu przypadków, że małe dzieci mają w nawyku rzucanie w zwierzęta przedmiotami, ciągniecie je za uszy, czy także próbują włożyć im przeróżne przedmioty do uszu i nosa. Wtedy to pies czuje się bezsilny, sfrustrowany i poszukuje miejsca gdzie może się schronić. By osiągnąć współpracę dziecka z psem musimy wpoić mu parę ważnych zasad, wedle jakich musi, na co dzień postępować.

Przede wszystkim należałoby nauczyć dziecko, aby nie wpadało na czworonoga, nie ciągnęło go za uszy, czy również ogon, i nie wkładało mu do nosa rozmaitych małych przedmiotów. Należy ustalić też, że dziecko nie może przeszkadzać psu w spaniu, w jedzeniu, oraz nie drażnić go oraz nie wprowadzać w stan lustracji. Zasady te są przychylne nie tylko dla czworonoga, jednak również dzięki nim jesteśmy w stanie zadbać o bezpieczeństwo dziecka. Pies porządnie traktowany nie będzie skłonny do drapania malucha lub także do gryzienia go.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz