Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Trending

Jakie możliwości mają osoby niepełnosprawne w kierowaniu samochodami

Problem niepełnosprawności ruchowej dotyka sporej części społeczeństwa w naszym kraju. Z takich też powodów bardzo ważne jest to, żeby zapewnić takim osobom możliwie duże możliwości normalnego funkcjonowania. Dotyczy to wielu obszarów, w tym również związanych z poruszaniem się i komunikacją. Jedną z ważniejszych rzeczy jest na przykład przygotowanie samochodów do kierowania nimi przez osoby, jakie mają na przykład problem z chodzeniem.

Przy nich tradycyjne naciskanie hamulca czy gazu nie wchodzi w grę, ale na rynku jest kilka rozwiązań, jakie w tym pomagają. Jedno z bardziej popularnych proponuje firma Veigel, a to jest po prostu ręczny gaz-hamulec. Mechanizm ten w skrócie jest także znany RGH Veigel, a sterowanie jest realizowane przy pomocy pokrętła albo dźwigni. Można go zamontować w większości aut posiadających w automatyczną skrzynię biegów, i umożliwia płynne i bezpieczne sterowanie pedałami.

Dzięki wysokiej jakości wykonania ten układ umożliwia pełne kontrolowanie pojazdu, nawet w niestandardowych przypadkach. Spore regulacyjne możliwości powinny pozwolić każdemu z użytkowników dopasować położenie do swoich wymagań, co też przełoży się na wygodę nawet podczas dłuższego podróżowania. Niektóre z modeli ręcznego gazu-hamulca mają również inne funkcje, przydające się przy codziennej jeździe, na przykład takie jak włączanie kierunkowskazów czy klaksonu. Duży nacisk przy projektowaniu został postawiony na kwestie bezpieczeństwa, z tego też powodu urządzenie to jest używane przez wielu producentów samochodów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *