Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
sobota, 30 września

Jaką posadzkę do lokalu mieszkalnego wybrać?

Jakiekolwiek rozwiązanie ma własne niedociągnięcia i zalety. Jak chodzi o parkiet olejowany to potrzeba częstej i kłopotliwej pielęgnacji parkietu, potrzeba istotnego czyszczenia i pastowania (raz w miesiącu, a w pierwszym roku po nałożenia oleju nawet 2 razy w miesiącu), stosowanie szczególnych dla podłogi olejowej środków oraz są one chłonne – zatrzymują zabrudzenia i zacieki. Podłoga olejowa nie jest polecana dla ludzi cierpiących na brak czasu oraz nieumiejętność zachowania czystości w domu. To podłoga znakomita dla czyściochów, kochających estetyczne wnętrza mieszkania.

W przeciwnym wypadku poprawniejsza będzie podłoga lakierowana. Nie jest tak atrakcyjna i elegancka jak posadzka pokryta olejem lecz jest znacznie prostsza do utrzymania w czystości oraz tańsza w eksploatacji.

Pomimo to, podobnie jak olejowa – też posadzka lakierowana ma defekty jak oraz atuty. Jakie? Nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych (wystarczy mop z wodą i delikatny detergent), bez trudności utrzymują czystość, nie zatrzymuje zabrudzeń, niebezużyteczne jest zastosowanie tylko podstawowych zasad konserwacji drewnianych podłóg, gruntowne czyszczenie niebezużyteczne tylko raz na kilka lat, żeby uniknąć rys, warto użyć lakieru satynowego lub matowego. A defekty podłogi lakierowanej?

Łatwo powstają rysy, rysy niesłychanie widoczne na połyskliwym lakierze, parkiet nieraz się elektryzuje, przyciąga więcej kurzu, (ale prościej go wyczyścić), nie nadaje się do renowacji punktowej, jeżeli się zniszczy, jedynym ratunkiem jest naprawa poprzez wtórne malowanie i cyklinowanie. Wiesz już wszystko – decyzja należy do Ciebie, jeżeli potrzebujesz dodatków, zobacz lagrus classic r1. Zastanów się czy ważniejsze są dla Ciebie kwestie estetyczne, czy konkretne i pamiętaj – podłogę zawsze można poddać renowacji i wymienić jej ochronę na inną.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz