Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
środa, 17 kwietnia

Jak w nowoczesnym ogrodnictwie wykorzystywane są różne rodzaje folii

Uprawa warzyw i kwiatów w naszym klimacie wymaga zapewnienia odpowiednich warunków do rozwoju, szczególnie wiosną. Niskie temperatury niekorzystnie bowiem wpływają na rozwój, z tego też powodu ogrodnicza branża stosuje powszechnie rozmaite tunele z foliami na zewnątrz. Całkiem niedawno jeszcze zainteresowaniem się cieszyły szklarnie, jednak sztuczne tworzywa są znacznie tańsze niż szklane szyby, a zapewniają podobny zakres funkcjonalności. Obecnie na rynku jest dużo odmian tego typu folii, dlatego nie powinno być problemów ze znalezieniem odpowiedniej. Różnią się od siebie dużą ilością parametrów technicznych, z których najistotniejsza będzie wytrzymałość.

Zależnie od tego ile chce się użyć takiej folii, to należy kupić dobrze dobrany wyrób. Folie Warte Polymers przeznaczone na kilka lat posiadają większą grubość, niejednokrotnie mają też dodatkowe wzmocnienia zwiększające wytrzymałość na mechaniczne uszkodzenia. W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszą się folie wielowarstwowe. Są one znacznie solidniejsze od tradycyjnych, lecz mogą mieć nieco gorsze parametry świetlne.

Przy wyborze folii będzie to kolejna rzecz, którą trzeba dokładnie sprawdzić. Aby zapewnić roślinom jak najlepsze warunki rozwoju jest zalecane, żeby przepuszczalność światła była na poziomie co najmniej 90 %, wówczas będzie można zapewnić roślinom optymalny mikroklimat. W wielu przypadkach może też w tym pomóc perforacja, przez większą cyrkulację powietrza chroni ona przed rozwijaniem się grzybów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz