Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
środa, 17 kwietnia

Gdzie się stosuje kurtyny i przegrody z folii PCV

Współczesny przemysł bardzo chętnie korzysta z najróżniejszych elementów wykonanych z PCV. Tworzywo to ma bowiem wiele różnych zalet, i dlatego cieszy się taką popularnością. Najczęściej spotykaną jego formą są najróżniejsze folie, mające naprawdę wszechstronne przeznaczenie. Przede wszystkim folia PCV jest mocno elastyczna, a przy tym trwała i wytrzymała.

Nawet zginanie wiele racy nie powoduje jej popękania, a przy tym wykazuje ona świetną wytrzymałość na mechaniczne uszkodzenia. PCV dysponuje również niskim współczynnikiem cieplnej przenikalności, przez co stanowi świetny termiczny izolator. Ta cecha jest wykorzystywana przy kolejnym niezwykle popularnym wykorzystaniu folii PCV, którym są kurtyny paskowe. Przeważnie mają one postać pasków zachodzących na siebie, przez jakie po odsunięciu można przejść lub przejechać wózkiem.

Równocześnie w stanie spoczynku paski przylegają do siebie dokładnie, i zapobiegają skutecznie uciekaniu ciepła. Przy takich zastosowaniach dużym plusem jest też to, że poszczególne paski mogą mieć rozmaite kolory. Typowo robi się je z przezroczystego materiału, lecz są również możliwości jego zabarwienia na jeden z kilku kolorów. Widocznym w mniejszym stopniu, lecz bardzo ważnym miejscem użycia takich folii są przegrody spawalnicze. Ich główne zadanie to ochrona stanowiska spawacza przed emisją niezdrowych promieni świetlnych i odprysków. I do tego celu właśnie PCV nadaje się doskonale, ponieważ folia o grubości jedynie pół milimetra zatrzymuje praktycznie całe takie promieniowanie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 komentarz

Dodaj komentarz