Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Trending

Forma zatrudnienia a pułap zdolności kredytowej

Wobec panującej aktualnie w stworzonym przez nas kraju relacji między cenami mieszkań a średnimi zarobkami naszych polaków mało dopuszczalne jest zakup mieszkania czy również domu bez wsparcia kredytowego, w postaci kredytu hipotecznego. Instytucje finansowe badają zdolność kredytową osób składających wnioski o kredyt, kierując się wysokością zarobków i wiekiem wnioskodawców.

Chociaż ważnym aspektem, który ma okazję posiadać ważki wpływ na przyznanie kredytu hipotecznego jest odmiana zatrudnienia, jaka dane osoby mają – Trinity Finance. Banki najentuzjastyczniej udzielają kredytów grupie osób, które zatrudnione są na umowę o prace na czas ogólnikowy. Niezwykle dobrą pozycję startowa mają szczególnie osoby zaangażowane w tak oznaczanym sektorze publicznym, a więc urzędnicy państwowi, pracobiorcy administracji czy służby mundurowe. Jeżeli okaże się, że dana jednostka jest zatrudniona na czas sprecyzowany, banki sprawdzają długość danej umowy oraz staż pracy danej osoby ubiegającej się o kredyt w danej jednostce gospodarczej.

W pewnych sytuacjach banki żądają również od obecnego pracodawcy, żeby dostarczył list intencyjnym, w jakim zobowiąże się do rozciągłości umowy z danym pracownikiem na następny okres czasu. Najgorzej oceniani są, jako ewentualni kredytobiorcy w segmencie kredytów hipotecznych drobni przedsiębiorcy, czyli tacy, którzy nie zatrudniają żadnych robotników – tym osobom najtrudniej jest zdobyć kredyt hipoteczny, nawet trudniej aniżeli tym, którzy zatrudnieni są na umowy-zlecenia czy też też na umowy o dzieło.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *