piątek, 3 lutego

Czym są żarówki do aut H4 oraz H7?

Nikt z nas nie ubóstwia jeździć autem mając ograniczoną widoczność. Po pierwsze jest to niezmiernie niebezpieczne, przede wszystkim w ciągu nocy i jesiennych i zimowych miesięcy. Po drugie zmusza nas do większego wysiłku, co ma okazję doprowadzić do uszkodzenia naszego narządu wzrokowego. Najczęściej w pojazdach użytkowane są żarówki o napięciu od sześciu do dwudziestu czterech V. Te pierwsze stosuje się w jednośladach, drugie w wozach ciężarowych. Po środku plasują się te stosowane w samochodach osobowych, w których napięcie sięga dwunastu V.

Na rynku mamy dogodnych wiele typów żarówek automobilowych. Jednym z nich są żarówki hb4. Jest do jednowłóknowa żarówka przeznaczona do świateł mijania, inaczej krótkich. Jak najbardziej jej rozmaite typy są użytkowane w przeróżnego typu samochodach. Każda marka ma dopasowane właściwe jej wymiary. Nadają się one do przednich reflektorów.

Najczęściej są one żarówkami ksenonowymi. Są one niezmiernie trwałe, ich użytkowanie starcza na właściwych parę miesięcy. Przy okazji ich cena nie jest wygórowana. Światła ksenonowe w autach spełniają rolę świateł mijania. Do ich funkcjonowania konieczny jest oczywiście zakup właściwych żarówek – odszukasz je na LED P21W. Nie potrzebują one tak oznaczanego rozgrzania i rozświetlenia się. Dzięki ksenonowi, jaki został w tej żarówce użyty jako gaz zapłonowy, żarówki ksenonowe dają światło o takiej intensywności, jaka będzie występowała przez cały czas jej ich wykorzystywania. Lampy z żarówkami tego typu są bardziej skuteczne niż lampy halogenowe. Dają one o wiele więcej światła w krótszym czasie i pobierają o wiele mniej energii.

Producenci lamp ksenonowych gwarantują długą żywotność żarówek, która jest często porównywana nawet z żywotnością wozu. Niestety w miarę upływu czasu żarówki te tracą odrobinę na mocy i dają mniej intensywne światło. Lampy z żarówkami ksenonowymi potrzebują paru sekund aż zaświecą całą mocą, więc z reguły instalowane są jako światła mijania. Te drogowe są prostymi lampami halogenowymi. Naturalnie nie od początku istnienia aut żarówki ksenonowe są w nich używane. Własne tryumfy zaczęły święcić wówczas w latach dziewięćdziesiątych XX wieku.

Dodaj komentarz