Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
czwartek, 30 listopada

Czy energetyczne świadectwo jest obecnie obowiązkowe

Jednym z istotniejszych dokumentów, które muszą posiadać właściciele wielu domów i mieszkań, jest Certyfikat energetyczny. Dokument ten ma przede wszystkim na celu poświadczać, ile energii potrzebne będzie do jego codziennej eksploatacji i ogrzewania. A to bardzo się może różnić w zależności od wielkości obiektu, jego wyposażenia i stanu technicznego.

Zrobienie takiego świadectwa pozwoli na przykład wynajmującym czy kupującym ustalić, na jakie koszty powinni się nastawiać i jakie inwestycje będą potrzebne. Takie świadectwo wykonane być może wyłącznie przez upoważnioną osobę, posiadającą konieczne doświadczenie i umiejętności. Jeśli chodzi o ceny, to wcale one nie są jakoś bardzo wysokie. Za niewielkie mieszkanie albo garaż w zupełności wystarczy suma około 300 złotych, przy większych budynkach będzie ona kilkukrotnie większa.

Nasze przepisy dokładnie określają, które z informacji powinny zawierać wykonane w prawidłowy sposób Świadectwa energetyczne. W takich dokumentach znaleźć się więc musi zdjęcie frontowe budynku, dokładny plan z wymiarami poszczególnych pomieszczeń, a także informacja o budowie ścian i stropów. Trzeba też uwzględnić sposób ogrzewania samego budynku, jak również podgrzewanie ciepłej wody użytkowej. Ważnym elementem także będą wyliczenia zrobione przez osobę która taki certyfikat ma przygotować, do których bierze się uzyskane dane. Tego typu certyfikat po wykonaniu zachowuje ważność przez dziesięć lat, lecz jeżeli w międzyczasie wykona się jakieś modyfikacje, to trzeba go zrobić jeszcze raz.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 komentarz

  • Paweł

    +Reklama+
    Przy zakupie farb fasadowych, klienci powinni zwrócić uwagę na parametry techniczne produktu. Właściwości takie jak łatwość nakładania, szybkość schnięcia czy odporność na warunki atmosferyczne mogą mieć istotny wpływ na proces malowania i trwałość efektu. Wybierz odpowiednie farby fasadowe do swojego projektu.

Dodaj komentarz