Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
poniedziałek, 25 września

Co warto wiedzieć o ćwiczeniu pieska – bazowe szkolenie psów

Każdemu właścicielowi pieska zależy na tym, by jego ulubieniec był mu posłuszny i godnie reagował na wydawane polecenia. Psy potrzebują zatem tresury, która wspomaga uformować ich charakter.

Chwilowo jest możliwość oddania pieska do szczególnej szkoły, gdzie zostanie odpowiednio wytresowany, niemniej jednak nie zawsze jest to konieczne. Sporo rzeczy można zresztą zdziałać we własnym zakresie. Grunt to pamiętać o paru sprawach. Przede wszystkim potrzebna jest cierpliwość. To jak błyskawicznie pies uczy się miarodajnych rzeczy jest zależne od jego usposobienia, a również od rasy.

Nie ulega wątpliwości także, iż im młodszy jest pies, tym prawidłowiej. U dorosłych psów zmiana pewnych zachowań jest niezwykle trudna lub ewentualnie w ogóle nie możliwa. W tresurze niezmiernie znacząca jest systematyczność – znacznie więcej na ten temat wolno dowiedzieć się na Szkoła dla psów Warszawa, w jakim miejscu znajdują się istotne informacje dotyczące szkolenia psa.

Najprzyzwoiciej to robić każdego dnia o stałych porach. Jednorazowy trening nie powinien trwać nadmiernie długo – w przeciwstawnym wypadku zwierzę będzie mieć problemy z koncentracją. Właściciel musi być również konsekwentny bez względu na okoliczności. Inaczej do psa docierają sprzeczne komunikaty i w efekcie nie wie on, co ma robić. Tresując czworonoga, w żadnym wypadku nie można się uciekać do kar fizycznych. Nie przynoszą spodziewanych efektów, nie napomykając o tym, iż dla zwierzęcia to trauma. Tresura powinna wzmacniać więź między psem a właścicielem, nie może ona bazować na strachu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 komentarz

Dodaj komentarz